Piknik

PIKNIK  2017

13 czerwca br. po raz kolejny na Placu Zabaw i Rekreacji im. Alojzego Budnioka w Katowicach odbył się piknik integracyjny z okazji Dnia Sąsiada. Mieszkańcy Katowic, a w szczególności dzielnicy Koszutka, seniorzy z Klubów Seniora prowadzonych przez PKPS oraz dzieci z pobliskiego przedszkola spędzili czas na wspólnej zabawie. Jak co roku przygotowaliśmy liczne konkursy z nagrodami,  były też pokazy talentów oraz słodki poczęstunek, a na finał grochówka. Tegoroczną pamiątką z pikniku dla uczestników były opaski odblaskowe z logo imprezy. Dziękujemy wszystkim za aktywny udział w organizowanym przez nas projekcie  i mamy nadzieję do zobaczenia w przyszłym roku 🙂 Poniżej fotorelacja z pikniku:

 

 

PIKNIK  2016

V już edycja tego projektu miała miejsce 09 czerwca 2016 roku, na Placu Zabaw i Rekreacji im. Alojzego Budnioka w Katowicach. Do wspólnego świętowania jak zwykle zaproszeni zostali mieszkańcy Katowic, w szczególności sąsiedzi dzielnicy Koszutka, seniorzy skupieni wokół prowadzonych przez nas Klubów Seniora oraz dzieci z pobliskiej szkoły i przedszkola.

Dla wszystkich uczestników przygotowaliśmy liczne zabawy oraz konkursy z nagrodami. Były skoki na skakance, kręcenie hula-hop, rysowanie kredą, a dla dorosłych gra w karty. Ponadto gry i animacje z klaunem oraz malowanie twarzy. Najmłodsi mogli  również „poskakać” na zamku – dmuchańcu. W szczególności dla seniorów, został  uruchomiony punkt pomiaru ciśnienia tętniczego.

W ramach wolnego mikrofonu, uczestnicy pikniku, dzielili się swoim talentem prezentując własne wiersze czy piosenki, a seniorzy z klubów przygotowali krótkie występy wokalno – recytatorskie oraz stoisko z robótkami ręcznymi.

Wszyscy wspólnie bawili się przy „żywej muzyce”, próbowali wypieków, a na finał tradycyjnie – grochówka przygotowana przez Panie kucharki, na co dzień pracujące w naszej jednostce PKPS w Tychach.

W tym roku uczestnicy pikniku otrzymali pamiątkowe buttony z logo imprezy.

Zapisz